• Laurka dla Strażników

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Laurka dla Strażników Lasów aby podziękować Strażnikom i Leśnikom za ochronę lasów przed pożarami. Dziękujemy uczniom za zaagażowanie.

• Tydzień Mózgu

• W ramach Tygodnia Mózgu uczniowie klas 4-8 również obejrzeli słuchowisko słynnego neurobiologa prof. J.Vetulaniego. Następnie sprawdzili swoją wiedzę na temat mózgu uczestnicząc w quizie w aplikacji kahoot dotyczącym tego złożonego organu.

Znane przysłowie głosi "w zdrowym ciele zdrowy duch" dlatego Tydzień Mózgu w naszej szkole został podsumowany wspólnym tańcem. Należy pamiętać, że ruch pozytywnie wpływa na sprawne działanie mózgu, zwiększa ukrwienie tego ważnego organu, pomaga neuronom zmieniać swoje połączenia, uczyć się nowych umiejętności oraz pomaga uwolnić się od problemów mentalnych.

Dziękujemy Pani P.Trzcińskiej za poprowadzenie z dziećmi zajęć tanecznych na sali gimnastycznej w ramach Tygodnia Mózgu.

• "Chłopcy z Placu Broni"

• 12 kwietnia br. uczniowie klas 5-8 uczestniczyli w spektaklu pt: "Chłopcy z Placu Broni". Przedstawienie odbyło się w Browarze B. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do McDonald's.