• Turniej Piłki Ręcznej w Choceniu

• 6 lutego odbył się kolejny Turniej Piłki Ręcznej w Choceniu. Uczestniczyły w nim szkoły z Chocenia, Wilkowic, Płocka i oczywiście Śmiłowic. Turniej rozgrywany był w kategoriach klas drugich, trzecich i czwartych. Nasi uczniowie rozegrali łącznie 11 meczów, w tym aż pięć wygranych i dwa zremisowane. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i dyplomy dla swoich klas. Gratulujemy młodym szczypiornistom.

• Śpiewnik P. Danuta Kaczmarek

• Zapraszam do zapoznania się z moim autorskim śpiewnikiem , który zawiera teksty wybranych tradycyjnych pieśni i przyśpiewek kujawskich, ballad, pieśni sierocych oraz kołysanek.

Od najmłodszych lat śpiewam pieśni, których nauczyłam się w dzieciństwie wywodząc się z rodziny w której każde spotkanie rodzinne nie obyło się bez śpiewu.  Tradycyjny repertuar kujawski, ze względu na swoje cechy stylistyczne, jest zjawiskiem unikatowym na mapie polskiej muzyki ludowej, a także szczególnym dziedzictwem . Mam nadzieję, że teksty zapisane w tym śpiewniku posłużą odbudowie tożsamości kulturowej młodego pokolenia a dla starszych osób pomogą powrócić do czasów młodości.

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.

• Pomagamy skrzydlatym

• Zima to trudny czas dla ptaków. Aby pomóc skrzydlatym przyjaciołom, uczniowie na świetlicy szkolnej przygotowali przekąski z naturalnych składników i umieścili je w przyszkolnych karmnikach. Takie działania niosą ze sobą walor edukacyjny, uczą odpowiedzialności, a także dają wiele satysfakcji i radości.

• W zdrowych zębach zdrowy duch!

• Zdrowe zęby są niezbędne do zachowania zdrowia jamy ustnej oraz całego organizmu. Dlatego też w poniedziałek na świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z profilaktyki dentystycznej w ramach programu "Dziel się uśmiechem". Uczniowie klas 1-3 zapoznali się m.in. z budową zębów, ich rodzajami i funkcjami. Dzieci przypomniały sobie zasady prawidłowego szczotkowania zębów. W utrwaleniu wiedzy pomogły otrzymane karty pracy z niespodzianką - gumą do żucia. Na koniec wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną czyli miniaturowy model jamy ustnej. Opiekun świetlicy -Anna Lewandowicz

• "Jak cię widzą...?" - konkurs plastyczny

• W dniu 21 grudnia 2023 roku w siedzibie LGD Choceniu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Jak cię widzą … logo LGD w oczach młodych mieszkańców”. Złożone prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych 6-9 lat, 10-18 lat. Nagrodzonych zostało 12 uczestników. W każdej kategorii wiekowej zostało wybrane po sześć prac. Wśród nich dostrzeżono talent dwojga naszych uczniów: Wojciecha Kurzepa z klasy I i Roksany Walewicz z klasy VI. Wszystkim laureatom konkursu zostały wręczone dyplomy oraz nagrody: hulajnogi oraz torby z gadżetami LGD. Gratulujemy!

• Wycieczka do teatru

• Uczniowie z klas 0-3 udali się do Browaru B na spektakl muzyczny pt " Piękna i Bestia" na pouczającą i zabawną opowieść pełną magii i prawd o życiu. Barwne kostiumy, niesamowite efekty specjalne zawchwyciły naszych uczniów oraz zapewniły im niesamowitych wrażeń.

• Szkolenie z pierwszej pomocy

• Wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej, które przeprowadził pan Piotr Bińkowski - naczelnik OSP Śmilowice. Dziękujemy za cenną lekcję.