• Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

          • Nasza Szkoła jak co roku przystąpiła do akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu” pod hasłem „Działajmy razem”.

            Podjęte działania związane z profilaktyką bezpieczeństwa w sieci odbywały się przez kilka dni, a były to:

            • udział klas młodszych w spektaklu online „Plik i folder”,
            • udział klas starszych w spektaklu online  „Jak odróżnić fake od newsa?”,
            • udział w zajęciach profilaktycznych przeprowadzonych przez Pana Jacka Cudnego,
            • udział w szkolnym konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa w Internecie,
            • udział w szkolnym konkursie graficznym na temat bezpieczeństwa w Internecie,
            • wykonanie przez uczniów klasy V, VI i VII scenek teatralnych na temat Bezpiecznego Internetu.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspólną zabawę obchodów DBI 2023, Wiktorii Maciejewskiej za wykonanie gazetki, a Dyrekcji i Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla laureatów konkursów  – opiekunowie akcji: Miłosz Kierzkowski, Magdalena Wichlińska, Radosław Babiński.

          • Ferie zimowe w naszej szkole

          • Ferie zimowe w naszej szkole odbyły się w tym roku pod sztandarem nie tylko edukacji, ale przede wszystkim dobrej zabawy. Zajęcia, które zorganizowaliśmy pokryły szerokie spektrum zainteresowań naszych uczniów.

            Pierwszego dnia zorganizowaliśmy turniej gry w Fifę 2023, ale także, rozgrywki szachowe i warsztaty fotografii, odbywające dzięki udziałowi w projekcie Laboratoria Przyszłości. Najmłodsze dzieci w tym dniu spędziły aktywnie czas w sali zabaw Honolulu we Włocławku.

            Drugiego dnia gościliśmy pana Bińkowskiego, który dzielił się z dziećmi tajnikami pracy strażaka. Ponadto, odwiedziło nas kino objazdowe. Dzieci były również pochłonięte grami planszowymi oraz zajęciami sportowymi na sali gimnastycznej. Dzieci mogły również wziąć udział w zajęciach kulinarnych i dowiedzieć się, jak robi się najlepsze pączki świata.

            Trzeciego dnia dzieci pojechały na fantastyczną wycieczkę, podczas której rozkoszowali się chrupiącym popcornem w Multikinie, podczas seansu „Pana Zabawki”, filmu komediowego z głębokim przesłaniem dla młodych ludzi  oraz spędzili czas popisując się swoimi umiejętnościami łyżwiarskimi, lub ich brakiem, na lodowisku. Reszta dzieci zajęta była udziałem w zażartych rozgrywkach na kręgielni. Wielkie emocje zostały zwieńczone posiłkiem w McDonald’s. Młodsze klasy, ćwiczyły swoje umiejętności sportowe oraz plastyczne robiąc plakat „Kim będę jak dorosnę?”.

            Czwartego dnia dalsze  zabawy z grami planszowymi i zajęcia artystyczne oraz warsztaty: fryzjerskie i stolarskie.

            Piątego dnia ciąg dalszy zabaw sportowych( turniej piłki nożnej) i artystycznych ( zajęcia teatralne). Nie zabrakło też słodkiego akcentu - dzieci nauczyły się robić gofry, które zostały spałaszowane ze smakiem. Każdego dnia odbywały się zajęcia sportowe(nauka gry w tenisa stołowego) prowadzone przez panów Bińkowskich. Szkoła to nie tylko edukacja, ale również zabawa, która wywołała wiele uśmiechów i pozwoliła spędzić wiele przyjemnych godzin z przyjaciółmi w trakcie tegorocznych ferii.

          • Szkolne konkursy religijne

          • W styczniu p. Agata Malanowska i p. Janusz Przywitowski przeprowadzili w naszej  w szkole  następujące  konkursy :

            Konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pt. ,, Młodzi kreatorzy mody- najpiękniejsza sukna miłości dla naszej Królowej”.                               Przystąpiło do konkursu 19 uczniów. Najlepsze prace wykonali:

            - Szymon Rumiński kl. I

            - Adrian Walewicz  kl.II

            - Julia Rybacka kl. III

             

            Konkurs pt. ,, Piszemy list do Królowej Polski” na poziomie klas IV-VI

            Przystąpiło do konkursu 10 uczniów.   

            Nagrody za najpiękniejsze listy otrzymali:                                                                                                                          

            - Julia Krupińska kl. IV,

            - Roksana Walewicz kl. V,

            - Dominik Pietrzak kl. V.

             

            Konkurs wiedzy religijnej na poziomie klas VII i VIII

            Przystąpiło do konkursu 17 uczniów.                                                                  Najwyższą ilość punktów zdobyli:                                                               I miejsce - Dominik Rosiak kl. VIII ( dostał się do etapu diecezjalnego we Włocławku, który odbędzie się w kwietniu),

            II miejsce -Marcelina Mazurek    kl.VIII   

            Nagrody dla dzieci ufundował  ksiądz Proboszcz parafii Śmiłowice Krzysztof Kujawa. Bardzo dziękujemy.

          • „Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

          • 17 stycznia 2023r. w Szkole Podstawowej im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach odbył się  kolejny „Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek”. W konkursie zaprezentowały dzieci z Przedszkola w Śmiłowicach oraz uczniowie z klas 1-5 naszej szkoły. Celem konkursu było kultywowanie i rozwijanie tradycji wspólnego kolędowania, promocja umiejętności wokalnych oraz integracja środowiska lokalnego. Uczestnicy konkursu nie zawiedli. Pięknie zaprezentowali swoje teksty pamięciowo  i wokalnie przy zastosowaniu wielu środków artystycznych  takich jak gest, ruch, charakteryzacja, instrumenty muzyczne i akompaniament.

            Komisja w składzie: Pani Jadwiga Bińkowska, Pan Andrzej Bińkowski oraz Pan Sławomir Gwardecki wyłoniła zwycięzców i laureatów:

            W kategorii klas 0-1:

            1 miejsce-Maria Krasucka - kl. II

            2 miejsce-Adrian Walewicz- kl. II

            3 miejsce-Łucja Bińkowska i Kalina Kulińska- kl. I

            Wyróżnienia: Julia Kaczmarek, Amelia Krasucka- Przedszkole w Śmiłowicach

            W kategorii klas 3-5:

            1 miejsce- Julia Kierzkowska - kl. V                                                        

            2 miejsce-Zuzanna Kordyl- kl. III

            3 miejsce- Fabian Kierzkowski- kl. III

            Wyróżnienia: Roksana Walewicz kl. V , Patrycja Czerwińska- kl. V

            Wszyscy Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, wśród których nie zabrakło akcesoriów i instrumentów muzycznych. Przewodnicząca Jury Pani Jadwiga Bińkowska – emerytowana nauczycielka języka angielskiego obdarowała Uczniów pozycjami książkowymi.

            Dyrektor Szkoły w Śmiłowicach pani Wioletta Krysztoforska oraz organizatorzy Konkursu pani Anna Kamińska  pan Miłosz Kierzkowski serdecznie gratulują młodym artystom  wspaniałych występów oraz dziękują opiekunom i rodzicom za doskonałe przygotowanie wszystkich dzieci. Do zobaczenia za rok!

          • II ŚNIADANIE DLA UCZNIA DOŁADOWANIE.

          • Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci maja energię do nauki, lepiej się koncentrują i mają siłę do zabawy. Żeby uczniowie lepiej zrozumieli rolę i moc tego posiłku, w klasach 1-3 przeprowadzone zostały zajęcia z „Programy dla szkół” pod hasłem  „II śniadanie – dla ucznia doładowanie.”                                                                             

            Podczas zajęć uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania się oraz rolę warzyw, owoców i produktów mlecznych w codziennej diecie. Uświadomili sobie potrzebę spożywania I i II śniadania oraz ich wpływu na funkcjonowanie w szkole. Następnie samodzielnie wykonali potrawy (kanapki, sałakę owocową, roladki z tortilli i racuszki). Poprzez te działania uświadomili sobie, że śniadanie nie musi być nudne .Można skomponować z produktów podstawowych smaczny, kolorowy  i zdrowy posiłek. Ważne jest to, z kim się go przygotowuje i spożywa.

            Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Zaangażowali się w nią także rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. Dostarczyli produkty potrzebne do wykonania śniadania w szkole oraz wspólnie z dziećmi wzięli udział w domowym  konkursie „Moje II śniadanko”. Z przesyłanych dokumentów widać było, że niektórzy wykazali się dużą kreatywnością i umiejętnościami kulinarnymi i mieli jednocześnie dużo radości podczas wspólnego przygotowywania poszczególnych dań. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania oraz roli wspólnego spożywania posiłków.

          • Podaruj dzieciom z domu dziecka słodycze

          •  

            W przeddzień święta Trzech Króli uczennice klasa VIII pod opieka p. S. Gwardeckiego przekazały podopiecznym Domu Dziecka - Ostoja - w Lubieniu Kujawskim zebrane przez wszystkich uczniów naszej szkoły słodycze i zabawki. W ramach akcji charytatywnej - Podaruj dzieciom z domu dziecka słodycze - przez cały grudzień przynosiły drobne słodkie upominki. W imieniu dzieci z Lubienia które nie mogą takich świąt świętować w swoich domach wszystkim uczniom biorącym udział w tej akcji serdecznie dziękujemy.

          • ZAJĘCIA Z WYKORZYSTANIEM SPRZĘTU ZAKUPIONEGO W RAMACH PROGRAMU „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”

          • Uczniowie naszej szkoły od września bieżącego roku korzystają już ze sprzętów zakupionych w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.

            Zajęcia latania Dronem

            Na zajęciach kółka informatycznego uczniowie mieli możliwość nauczyć się podstaw sterowania i kontroli małym statkiem powietrznym - Dronem TELLO przy pomocy tableta z zainstalowanym oprogramowaniem. Dron można również zakodować aby wykonywał określoną sekwencję ruchów. Lekka, a zarazem wytrzymała konstrukcja skutecznie ochraniająca podzespoły drona sprawia, że uczniowie latali z dużą pewnością i swobodą. Lekcje dostarczyły uczniom mnóstwo wiedzy z zakresu zastosowania dronów, ich rodzajów czy też konstrukcji. Dla bardziej zainteresowanych - na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego można przejść podstawowe szkolenie online i zdać egzamin uzyskując certyfikat sterowania dronem poniżej 250g.

            Zajęcia robotyki

            Podczas zajęć robotyki na kółku informatycznym, uczniowie za pomocą LEGO SPIKE PRIME budowali różne roboty, które następnie projektowali w odpowiednio zainstalowanym programie SPIKE. Zajęcia tego typu wykorzystają umiejętności projektowania inżynieryjnego, określając problem oraz kryteria osiągnięcia sukcesu, tworząc różnego rodzaju prototypy, opracowując systematyczne procedury testowania, analizując dane w celu udoskonalenia swoich rozwiązań oraz opisując, dlaczego ich rozwiązanie jest najlepsze.

            Drukowanie 3D

            Uczniowie podczas kółka  informatycznego i zajęć informatyki projektowali ozdoby świąteczne w narzędziu online Tinkercad, służącym do projektowania w środowisku 3D. Następnie najlepsze ozdoby zostały przekonwertowane do odpowiedniego zapisu i wydrukowane w drukarce 3D. Praca w tym programie rozwija kreatywność uczniów oraz myślenie przestrzenne.

          • Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej.

          • 5 listopada 2022 to bardzo ważny dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach, bowiem tego dnia miało miejsce uroczyste otwarcie wybudowanej sali gimnastycznej. 

                       Uroczystość rozpoczęła się od poświęcenia obiektu przez Ks. Krzysztofa Kujawę- Proboszcza Parafii św. Bartłomieja w Śmiłowicach.

                       Wszystkich zebranych powitała Pani Wioletta Krysztoforska - Dyrektor Szkoły wyrażając radość z powstania nowego obiektu sportowego:

             Rozpoczyna się lepsza przyszłość dla uczniów naszej szkoły. Dotychczas takie obiekty oglądaliśmy z zazdrością tylko w innych szkołach.

            Nareszcie zostały stworzone takie warunki i takie miejsce, gdzie każde dziecko będzie swobodnie rozwijać się poprzez ruch, uprawianie wybranych dyscyplin sportowych                                i uczestnictwo w zdrowej rywalizacji. 

            Marzenia o sali gimnastycznej towarzyszyły kilku pokoleniom uczniów, rodziców i nauczycieli śmiłowickiej szkoły. Jest to szczególny moment nie tylko w historii szkoły ale całej społeczności Śmiłowic.” 

            Uroczystość otwarcia sali uświetniło wielu znamienitych gości: P. Anna Gembicka - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi- Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, dr Joanna Borowiak -  Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, P.Stanisław Pawlak- Poseł na Sejm II i III kadencji, P. Józef Łyczak – Senator Rzeczypospolitej Polskiej, P.Aneta Jędrzejewska -  Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego,  P. Sławomir Kopyść – Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, P.Maria Mazurkiewicz - Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty, P.Barbara Andrzejewska-  Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy-Delegatura we Włocławku, P.Roman Gołębiewski – Starosta Powiatu Włocławski. P.Roman Nowakowski - Wójt Gminy Choceń, P.Agnieszka Świątkowska-Zastępca Wójta Gminy Choceń, P.Józef Dąbrowski- Przewodniczący Rady Gminy Choceń, P.Józef Pawłowski-Wiceprzewodniczący Rady Gminy Choceń, dyrektorzy szkół i instytucji z Gminy Choceń, Radni Gminy oraz sołtysi.

            Wśród zacnych gości nie zabrakło również mistrzów sportu: Fabiana Barańskiego –Mistrza Świata w wioślarstwie, P.Michała Nowakowskiego – koszykarza, zawodnika Anwilu Włocławek. 

             Na wypełnionej po brzegi sali zgromadziły się sztandary szkół i ochotniczych straży pożarnych z terenu Gminy Choceń, uczniowie, nauczyciele, rodzicie, mieszkańcy Śmiłowic i pobliskich miejscowości.  

            Wydarzenie uświetnił piękny i barwny program artystyczny, w trakcie którego uczniowie zaprezentowali umiejętności sportowe i muzyczne. Oczom zebranych ukazała się bogini niosąca płomień, która przy dźwiękach hymnu zapaliła olimpijski znicz rozpoczynając igrzyska sportowe. Druga część występu uczniów nawiązywała do Powstania Warszawskiego, gdyż  5 listopada społeczność szkoły obchodzi święto patronki szkoły Anny Wajcowicz - ,,Hanki Kołczanki”. Część artystyczną uroczystości przygotowały nauczycielki: P.Anna Kamińska i P.Jolanta Krynicka. 

            Kolejnym punktem uroczystości była lekcja wf-u z mistrzem. Rozgrzewkę poprowadził P.Fabian Barański- Mistrza Świata w wioślarstwie, zaś zawodnik Klubu Koszykówki Anwili Włocławek- P.Michał Nowakowski uczył dzieci techniki rzutu do kosza. Nad całością czuwał Prezes Klubu Koszykówki Anwil Włocławek-  P.Łukasz Pszczółkowski

                      Po występach  dzieci głos zabrał gospodarz uroczystości P.Roman Nowakowski - Wójt Gminy Choceń dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do budowy sali. 

                      Kolejną część spotkania stanowiły przemówienia wielu zacnych gości, którzy gratulując wspaniałej inwestycji, skierowali wiele ciepłych słów w stronę uczniów, życząc im wielu sukcesów sportowych. 

            Kulminacyjnym momentem uroczystości było przecięcie wstęgi, którego dokonały władze rządowe, władze Gminy Choceń, przewodnicząca Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Przewodnicząca Rady Rodziców P.Ewa Wojciechowska podziękowała za wybudowanie sali i  wręczyła  wraz z dziećmi kwiaty Wójtowi Gminy Choceń –P.Romanowi Nowakowskiemu, Radzie Gminy Choceń, Posłance  na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej- P.Joannie Borowiak, Posłance na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej- P.Annie Gembickiej, Senatorowi Rzeczypospolitej Polskiej- P.Józefowi Łyczakowi, Przewodniczącemu Rady Gminy Choceń-P.Józefowi Dąbrowskiemu,  P.Zdzisławowi Zawackiemu- Radnemu Gminy

            Choceń. Na pamiątkę nowo wybudowanego obiektu P.Wioletta Krysztoforska przekazała gościom aktualne zdjęcie szkoły wykonane przez  studio fotograficzne P.Kamili Jaracz. 

            Zwieńczeniem całości były torty, które z wizerunkiem patronki szkoły-Anny Wajcowicz przygotowała P. Ewa Sikorska. 

                      Uzupełnieniem uroczystości była wystawa fotograficzna dokumentująca osiągnięcia śmiłowickiego sportu przygotowana przez P.Sławomira Gwardeckiego. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. 

            Społeczność Szkoły Podstawowej im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach dziękuję Wójtowi Gminy Choceń-P.Romanowi Nowakowskiemu i wszystkim osobom, które przyczyniły się do budowy sali gimnastycznej.

            Dziękujemy przybyłym gościom za uświetnienie tej historycznej uroczystości swoją obecnością. Dziękujemy za życzenia i prezenty.  

             

             

            Wioletta Krysztoforska

            Dyrektor Szkoły Podstawowej 

            im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach

          • ,,Do Hymnu”

          • Szkoła Podstawowa im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach zakwalifikowała się do 5 edycji konkursu „Do Hymnu!”,  .którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. 

            Warunkiem formalnym przystąpienia do konkursu było wykonanie jednogłosowo „a cappella” przez co najmniej 50% wszystkich uczniów szkoły Hymnu Państwowego i dwóch pieśni hymnicznych wybranych                 z listy pieśni zaproponowanej przez organizatora konkursu. Wykonanie repertuaru musiało odbyć się „na żywo” i „ z pamięci”. Wykluczono użycie nagłośnienia i playbacku.

            Prezentacja konkursowa Szkoły Podstawowej im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach odbyła się 3 listopada o godz. 12.20 w Choceńskim Centrum Kultury i Biblioteka  w Choceniu. Na początku wprowadzono sztandar i cała społeczność odśpiewała hymn szkoły. Następnie P.Wioletta Krysztoforska-dyrektor szkoły powitała gości i wygłosiła przemówienie. Głos zabrał P.Sławomir Gwardecki, który specjalnie na tą okoliczność przygotował prezentację poświęcono historii  pieśni hymnicznych. 

            Po przemówieniach chór dzieci pod batutą dyrygenta - P.Miłosza Kierzkowskiego odśpiewał trzy pieśni hymniczne: ,,Mazurka Dąbrowskiego”, „Rotę” i „Gaude Mater Polonia”. 

            Nad przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie: prof. dr. hab. Roman Grucza- polski dyrygent i  prof. dr. hab. Aleksandra Grucza-Rogalska. 

            Do konkursu przystąpiło 90 dzieci, co stanowi 88% uczniów śmiłowickiej szkoły.

            Wykonanie konkursowe poprzedziły próby, a sam dzień konkursu był wyjątkowy i tak pewnie zostanie zapamiętany przez wszystkich uczestników konkursu i przybyłych gości.   

            Uczniowie w strojach galowych, na tle barw narodowych pięknie wykonali swoje zadanie, godnie reprezentowali naszą szkołę starannym wykonaniem pieśni. Mamy nadzieję, że znajdziemy się w gronie laureatów tego konkursu. 

                Przesłuchanie konkursowe uświetnili swoją obecnością: P.Agnieszka Świątkowska- Sekretarz Gminy Choceń, P.Józef Dąbrowski- Przewodniczący Rady Gminy Choceń, P.Zdzisław Zawacki- Radny Gminy Choceń, P.Michał Bagiński- Radny Gminy Choceń, P.Ariel Malinowski- Dyrektor Choceńskiego Centrum Kultury, P.Ewa Wysińska-Kierownik Biblioteki Centrum Kultury w Choceniu, Zespół folklorystyczny Śmiłowiónki. 

             

             

            Wioletta Krysztoforska

            Dyrektor Szkoły Podstawowej 

            im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach

          • Szkoła baczność - "Do Hymnu!"

          • Szkoła Podstawowa im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach zakwalifikowała się do 5. edycji konkursu „Do Hymnu!”, który organizuje Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. Warunkiem udziału w wydarzeniu jest odśpiewanie przez przynajmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch pieśni hymnicznych. 

            Prezentacja konkursowa naszej placówki odbędzie się 3 listopada o godz. 12.20, a przewodniczącym jury będzie prof. Roman Grucza- polski dyrygent, organista, nauczyciel. Ogłoszenie wyników nastąpi 30 listopada br.

            W całej szkole rozbrzmiewa już nie tylko ,,Mazurek Dąbrowskiego”, ale także „Rota” oraz „Gaude Mater Polonia”, które wybraliśmy do prezentacji konkursowej.

            Uczniowie ćwiczą pod okiem P.Miłosza Kierzkowskiego, który pełni funkcję dyrygenta i jest organizatorem konkursu w naszej szkole. Warto podkreślić, że w przedsięwzięciu bierze udział około 102 uczniów Szkoły Podstawowej im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach.

            Pierwszym etapem przedsięwzięcia był nabór wśród szkół, które wysłały zgłoszenia do konkursu. W tym roku wpłynęły one od 355 podstawówek, spośród których 300 zakwalifikowało się do przesłuchań. 

            Kolejnym działaniem były warsztaty dla nauczycieli, którzy w swoich placówkach przygotowują uczniów do przesłuchań konkursowych -naszą szkołę reprezentował P.Miłosz Kierzkowski. Program obejmował zajęcia z dyrygowania, interpretacji literackiej i muzycznej pieśni oraz praktyczną analizę problemów wykonawczych utworów. Warsztaty prowadzili uznani wykładowcy akademiccy i jednocześnie członkowie komisji konkursowej: prof. dr hab. Wiesław Delimat (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie), prof. dr hab. Aleksandra Paszek-Trefon (Akademia Muzyczna w Katowicach), prof. zw. dr hab. Roman Grucza, prof. zw. dr hab. Wojciech Maciejowski (Akademia Muzyczna w Poznaniu i Akademia Sztuki w Szczecinie), prof. dr hab. Aleksandra Grucza-Rogalska (Akademia Muzyczna w Gdańsku) oraz przewodniczący gremium jurorskiego, Pan Krzysztof Kozłowski (Stowarzyszenie Iuvenales Cantores Lodziensis - pro Europe  Łódź). 

            Rozpoczęły się przesłuchania w szkołach, które potrwają do 25 listopada br.

            W konkursie startujemy po raz pierwszy, oczywiście mamy szanse na wyróżnienie.

            Nagrody są bardzo atrakcyjne, bo I miejsce to 20 tys. zł., II – 15 tys. zł., a III to 10 tys. zł. Będą również przyznane wyróżnienia wojewódzkie w wysokości 5 tys. zł. Jest więc o co walczyć, choć dla nas najważniejsze są wartości, które promuje konkurs. 

            „Do Hymnu!” to ogólnopolski konkurs skierowany do szkół podstawowych. Przynajmniej połowa uczniów wspólnie, jednogłosowo wykonuje hymn i dwie wybrane pieśni hymniczne. Jego celem jest przede wszystkim nauka śpiewania Hymnu Państwowego i pieśni hymnicznych, zainteresowanie historią Polski, wzbudzanie postaw patriotycznych, ale także integracja młodych ludzi i budowanie wspólnoty. Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


             

            Wioletta Krysztoforska

            Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach