• Uroczystość Wszystkich Świętych

          • Delegacja Samorządu Uczniowskiego pod opieką Sylwii Pawłowskiej z okazji zbliżającego się święta Wszystkich Świętych zapaliła znicze i uprzątnęła groby na cmentarzu parafialnym w Śmilowicach.

          • Dzień Patrona- 5 listopada 2021r.

          • 8:00- Zajęcia o tematyce Powstania Warszawskiego - opiekę sprawują wychowawcy i nauczyciele mający w tym czasie zajęcia:

            * teatr w klasach 1-3  (P.E.Lachendrowicz)

            * film w klasach 4-8 (P.S.Gwardecki)

            Informacje dot. filmu  - P.S.Gwardecki, teatr- P.E. Lachendrowicz

             

            9:00 Konkurs plastyczny  klasy 1-3

            9:00 Turniej wiedzy  klasy 4-8

             

            10:00 Wystawa

            • 10:00-10:20 Zwiedzanie prac klasy  ( dzieci występujące w przedstawieniu)
            • 10:30-10:50 Zwiedzanie prac klasy (pozostali uczniowie)

             

            10:20- Wyjazd do CCK Choceń ( dzieci występujące w przedstawieniu -szczegóły dot. wyjazdu otrzymają wychowawcy w czwartek)

            10:50- Wyjazd do CCK Choceń ( pozostali uczniowie- szczegóły dot. wyjazdu otrzymają wychowawcy w czwartek)

             

            11:00- 12:30  Akademia, koncert laureatów, wręczenie nagród i dyplomów

             

            ok.13:00 Powrót do szkoły

            • świetlica zgodnie z harmonogramem
            • autobusy odjeżdżają zgodnie z rozkładem

             

            W Dniu Patrona nie będzie obiadu, dzieci przynoszą drugie śniadanie do szkoły.

          • Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia klasy I

          • W dniu 27 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia klasy I. W obecności zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów Pierwszaki zaprezentowały  to czego nauczyły się już w szkole i uroczyście ślubowały „Jak być dobrym Polakiem oraz dbać o imię swojej klasy i szkoły”. Po uroczystym ślubowaniu Pani Dyrektor Wioletta Krysztoforska pasowała każdego Pierwszoklasistę na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach.           

            Na pamiątkę tego wydarzenia nasi nowi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz moc upominków  od gości, przedszkolaków, rodziców oraz starszych koleżanek i kolegów. Ten wyjątkowy, pełen wrażeń dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców klasy I.

          • Dzień Edukacji Narodowej oraz symboliczne wmurowanie Kamienia Węgielnego pod budowę sali gimnastycznej

          •  

            8 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz symboliczne wmurowanie Kamienia Węgielnego pod budowę długo wyczekiwanej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach. Podczas uroczystości na akcie erekcyjnym swoje podpisy złożyli: Pani Poseł Joanna Borowiak, Wójt gminy Choceń Pan Roman Nowakowski, Przewodniczący Rady Gminy Pan Józef Dąbrowski, Pani Dyrektor Szkoły Wioletta Krysztoforska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Bińkowska.

            Każdy z zaproszonych gości mógł dokonać symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego.

          • „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”.

          • W  piątek 1 października 2021r. w naszej szkole obchodziliśmy „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Jest to bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie.Bardzo dziękuje  za zaangażowanie wszystkim dzieciom, nauczycielom ,pracownikom szkoły. Gratulujemy wszystkim, którym udało się prawidłowo rozwiązać zadania. Zachęcamy do nauki tabliczki mnożenia przez cały rok.  

                                                                                                       Małgorzata Pietrzak

          • Europejski Dzień Językó Obcych

          • , Znajomość jednego języka stawia cię w korytarzu życia. Znając dwa języki możesz otworzyć wszystkie drzwi na swojej drodze ". Naukę języków obcych promowały w piątek nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego. Wystawa, konkursy, loteria , filmy i muzyka zachęcały naszych uczniów do nauki języka angielskiego i niemieckiego. W organizację Dnia Języków Obcych zaangażowała się emerytowana nauczycielka języka angielskiego P. Jadwiga Bińkowska. Dziękujemy Pani Jadzi za miłej spotkanie, pracę w jury i nagrody

          • Dzień chłopca

          • Dzień Chłopca w klasach młodszych też był wspaniały. Byliśmy w kinie na zabawnym seansie "Rodzinka rządzi ", a jesienną atmosferę mieliśmy okazję podziwiać w parku im. H.Sienkiewcza we Włocławku. Widzieliśmy też Katedrę ,pomnik S.Wyszyńskiego, Bulwary oraz most na Wiśle. Całość wycieczki dopełnił pobyt w restauracji.

          • Wycieczka szkolna kl. VIII do Torunia

          • Uczniowie klasy ósmej zwiedzili m.in. Dom Mikołaja Kopernika, gdzie oglądali film 4D o życiu Mikołaja Kopernika, zobaczyli ruiny zamku krzyżackiego, Krzywą Wieżę, Bulwary nad Wisłą oraz Stare Miasto. Posiłek zapewniły : restauracja Manekin (naleśniki) oraz pizzeria Picollo. Opiekunami podczas wycieczki byli pan Miłosz Kierzkowski oraz pan Radosław Babiński. Niektórzy uczniowie mieli okazję po raz pierwszy dojechać na miejsce pociągiem.

          • Wycieczka szkolna kl. IV i V do Włocławka

          • W dniu 28.09.21 klasa IV i V pojechała na wycieczkę do Włocławka pod opieką pani Małgorzaty Pietrzak, pani Sylwii Pawłowskiej oraz pani Agnieszki Krasuckiej – przedstawicielki grona rodziców. Dzieci rozpoczęły swoją podróż po mieście od seansu w Multikinie. Wyświetlany był film animowany „Luca”, który opowiada o wakacyjnych przygodach pewnego chłopca i mrocznym sekrecie jego nowego przyjaciela. Następnie, uczniowie poszli na krótki spacer, zakończony wizytą w Muzeum Etnograficznym. W środku dzieci  i ich opiekunowie zostali podzieleni na grupy i oddelegowani kolejno na warsztaty manualnej obróbki papieru i gliny. Po zakończeniu warsztatów, uczniowie pochłonięci zostali przez kolorowe wystawy - obrazujące dawne realia życia na Kujawach. Zwieńczeniem wycieczki był wspólny posiłek w McDonaldzie. Wszyscy, z uśmiechem na twarzach, powrócili do Śmiłowic – czekając niecierpliwie na kolejną wycieczkę.

             

            Małgorzata Pietrzak

          • Stypendia "Prymus Pomorza i Kujaw"

          • Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów "Prymus Pomorza i Kujaw".

            Uczestnikami projektu mogą zostać uczniowie klasy 7 lub 8 szkoły podstawowej, liceum, technikum lub szkoły branżowej, znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Stypendia przyznawane będą tym uczniom, którzy spełnią następujące kryteria:

            • otrzymali w poprzednim roku szkolnym promocję do następnej klasy bądź świadectwo ukończenia szkoły;
            • uzyskali jedno z osiągnięć w konkursach lub olimpiadach określonych w załącznik nr 1 lub w załączniku nr 2 do regulaminu w jednym z dwóch poprzednich lat szkolnych,
            • uzyskali w poprzednim roku szkolnym co najmniej jedną ocenę celującą lub bardzo dobrą spośród przedmiotów: przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki, przedsiębiorczości, realizowanych jako obowiązkowe zajęcia edukacyjne,
            • uzyskali co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

            Nabór zakończony zostanie 30 września 2021 r.

            Regulamin przyznawania stypendium oraz informacje na stronie internetowej https://edukacja.kujawsko-pomorskie.pl w zakładce Prymus Pomorza i Kujaw.

            Informacji udzielają:

            Maria Bartkowska           
            tel. 668 507 768
            e-mail: m.bartkowska@kujawsko-pomorskie.pl

            Piotr Nadolny
            tel. 668 506 961
            e-mail: p.nadolny@kujawsko-pomorskie.pl

          • Wyposażenie szkolnych pracowni

          • Gmina Choceń w imieniu Szkoły Podstawowej im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach złożyła wiosną br. wniosek o wyposażenie szkolnych pracowni w ramach rezerwy oświatowej.

             

            Placówka otrzymała dofinansowanie w kwocie 75 tysięcy złotych na wyposażenie szkolnych pracowni. W ramach otrzymanych środków szkoła zakupi pomoce dydaktyczne do czterech przedmiotów: geografii, biologii, fizyki i chemii. 

            W nowym roku szkolnym lekcje z ww. przedmiotów będą ciekawsze. Uczniowie będą korzystać m.in. z mikroskopów stereoskopowych.

            Lekcja biologii zostanie wzbogacona o preparaty roślinne, tkankowe i zoologiczne. Sala zostanie wyposażona w model szkieletu człowieka, model czaszki, model oka i płuc, model serca, model układu krwionośnego i trawiennego. Uczniowie dokładniej przyjrzą się wirusom i  bakteriom.

            Na lekcjach chemii uczniowie zostaną wyposażeni w fartuchy i  okulary ochronne. Laboratorium będzie wyposażone w komplet szkieł, zestaw do destylacji ze statywem, szpatułki, odczynniki chemiczne, wskaźniki itp. Chemia będzie łatwiej przyswajalna dzięki zestawom do doświadczeń chemicznych i wytwarzania gazu, zastosowaniu modeli atomów i próbek paliw.

            Na geografii uczniowie będą korzystać z różnych modeli m.in.:  ukształtowania terenu w przekroju płyt tektonicznych i wulkanów, modelu ziemi, czy modelu układu słonecznego. Młodzież nauczy się korzystać z kompasów, zegara słonecznego, pozna rodzaje gleb, skał i minerałów.

            Zajęcia z fizyki zostaną wzbogacone o zestaw do elektrostatyki, generator Van de Graaffa, maszynę elektrostatyczną i cyfrowy miernik poziomu dźwięku. Do dyspozycji uczniów  będzie wahadło matematyczne, zestaw siłomierzy, komplet do doświadczeń  z magnetyzmu, zestaw do demonstracji pola magnetycznego wokół przewodnika z prądem, zestaw do doświadczeń  z optyki geometrycznej, światłowód itp.

            Pomoce dydaktyczne z pewnością uatrakcyjnią zajęcia, co wpłynie korzystnie na podniesienie wyników nauczania wśród naszych uczniów.

            Wioletta Krysztoforska

            dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Wajcowicz w Śmłowicach

             

          • Podstawowa wyprawka dla Pierwszoklasisty.

            • Strój galowy- dla dziewczynki: biała bluzka, granatowa lub czarna spódniczka, białe lub ciemne rajstopy; dla chłopców: biała koszula, granatowe lub czarne spodnie.
            • Strój na w-f: biała koszulka, ciemne spodenki (mogą być też getry długie lub ¾), obuwie sportowe (tenisówki lub adidasy-ważne, żeby podeszwa się nie ślizgała).Każde dziecko powinno umieć wiązać buty lub mieć sportowe buty na rzepy.
            • Worek, a w nim obuwie zmienne na jasnej podeszwie (ciemna niszczy podłogi).
            • Tornister dostosowany do wzrostu dziecka, niezbyt ciężki, z przegrodami.
            • Piórnik, a w nim: dobrej jakości kredki ołówkowe, 2 miękkie ołówki,  temperówka  dostosowana do rozmiaru kredek i ołówków, gumka, nożyczki, klej w sztyfcie, 2 zwykłe długopisy, krótka linijka.
            • Bloki techniczne A-4: biały i kolorowy.
            • Bloki techniczne A-3: biały i kolorowy.
            • Bloki rysunkowe A-4: biały  i kolorowy
            • 3 teczki A-4, na gumkę,
            • 1 teczka A-3, na gumkę,
            • Zeszyty cienkie (po 2 - 16 lub 32-kartkowe): w 3-linie oraz w kratkę (linie i kratki w zeszytach powinny być wyraźnie zaznaczone lub kolorowe).
            • Zeszyt lub notes do korespondencji z rodzicami,
            • Duża paczka plasteliny.
            • Farby plakatowe- większy zestaw oraz zestaw pędzli i kubeczek na wodę.
            • Plastikowa podkładka pod kartkę z bloku  (większa niż kartka) .
            • Liczydło i patyczki matematyczne.
            • Kolorowy papier (wycinanki)
            • Ryza papieru ksero.

            O przyborach, które zostają w szkole i tych, które będą w tornistrze ucznia oraz o podręcznikach-nauczyciel poinformuje na pierwszym zebraniu rodziców.

            Uwaga: wszystkie rzeczy dziecka powinny być podpisane lub oznakowane.