• Szkolne konkursy religijne

• W styczniu p. Agata Malanowska i p. Janusz Przywitowski przeprowadzili w naszej  w szkole  następujące  konkursy :

Konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pt. ,, Młodzi kreatorzy mody- najpiękniejsza sukna miłości dla naszej Królowej”.                               Przystąpiło do konkursu 19 uczniów. Najlepsze prace wykonali:

- Szymon Rumiński kl. I

- Adrian Walewicz  kl.II

- Julia Rybacka kl. III

Konkurs pt. ,, Piszemy list do Królowej Polski” na poziomie klas IV-VI

Przystąpiło do konkursu 10 uczniów.

Nagrody za najpiękniejsze listy otrzymali:

- Julia Krupińska kl. IV,

- Roksana Walewicz kl. V,

- Dominik Pietrzak kl. V.

Konkurs wiedzy religijnej na poziomie klas VII i VIII

Przystąpiło do konkursu 17 uczniów.                                                                  Najwyższą ilość punktów zdobyli:                                                               I miejsce - Dominik Rosiak kl. VIII ( dostał się do etapu diecezjalnego we Włocławku, który odbędzie się w kwietniu),

II miejsce -Marcelina Mazurek    kl.VIII

Nagrody dla dzieci ufundował  ksiądz Proboszcz parafii Śmiłowice Krzysztof Kujawa. Bardzo dziękujemy.

• „Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

• 17 stycznia 2023r. w Szkole Podstawowej im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach odbył się  kolejny „Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek”. W konkursie zaprezentowały dzieci z Przedszkola w Śmiłowicach oraz uczniowie z klas 1-5 naszej szkoły. Celem konkursu było kultywowanie i rozwijanie tradycji wspólnego kolędowania, promocja umiejętności wokalnych oraz integracja środowiska lokalnego. Uczestnicy konkursu nie zawiedli. Pięknie zaprezentowali swoje teksty pamięciowo  i wokalnie przy zastosowaniu wielu środków artystycznych  takich jak gest, ruch, charakteryzacja, instrumenty muzyczne i akompaniament.

Komisja w składzie: Pani Jadwiga Bińkowska, Pan Andrzej Bińkowski oraz Pan Sławomir Gwardecki wyłoniła zwycięzców i laureatów:

W kategorii klas 0-1:

1 miejsce-Maria Krasucka - kl. II

2 miejsce-Adrian Walewicz- kl. II

3 miejsce-Łucja Bińkowska i Kalina Kulińska- kl. I

Wyróżnienia: Julia Kaczmarek, Amelia Krasucka- Przedszkole w Śmiłowicach

W kategorii klas 3-5:

1 miejsce- Julia Kierzkowska - kl. V

2 miejsce-Zuzanna Kordyl- kl. III

3 miejsce- Fabian Kierzkowski- kl. III

Wyróżnienia: Roksana Walewicz kl. V , Patrycja Czerwińska- kl. V

Wszyscy Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, wśród których nie zabrakło akcesoriów i instrumentów muzycznych. Przewodnicząca Jury Pani Jadwiga Bińkowska – emerytowana nauczycielka języka angielskiego obdarowała Uczniów pozycjami książkowymi.

Dyrektor Szkoły w Śmiłowicach pani Wioletta Krysztoforska oraz organizatorzy Konkursu pani Anna Kamińska  pan Miłosz Kierzkowski serdecznie gratulują młodym artystom  wspaniałych występów oraz dziękują opiekunom i rodzicom za doskonałe przygotowanie wszystkich dzieci. Do zobaczenia za rok!

• II ŚNIADANIE DLA UCZNIA DOŁADOWANIE.

• Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci maja energię do nauki, lepiej się koncentrują i mają siłę do zabawy. Żeby uczniowie lepiej zrozumieli rolę i moc tego posiłku, w klasach 1-3 przeprowadzone zostały zajęcia z „Programy dla szkół” pod hasłem  „II śniadanie – dla ucznia doładowanie.”

Podczas zajęć uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania się oraz rolę warzyw, owoców i produktów mlecznych w codziennej diecie. Uświadomili sobie potrzebę spożywania I i II śniadania oraz ich wpływu na funkcjonowanie w szkole. Następnie samodzielnie wykonali potrawy (kanapki, sałakę owocową, roladki z tortilli i racuszki). Poprzez te działania uświadomili sobie, że śniadanie nie musi być nudne .Można skomponować z produktów podstawowych smaczny, kolorowy  i zdrowy posiłek. Ważne jest to, z kim się go przygotowuje i spożywa.

Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Zaangażowali się w nią także rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. Dostarczyli produkty potrzebne do wykonania śniadania w szkole oraz wspólnie z dziećmi wzięli udział w domowym  konkursie „Moje II śniadanko”. Z przesyłanych dokumentów widać było, że niektórzy wykazali się dużą kreatywnością i umiejętnościami kulinarnymi i mieli jednocześnie dużo radości podczas wspólnego przygotowywania poszczególnych dań. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania oraz roli wspólnego spożywania posiłków.

• Podaruj dzieciom z domu dziecka słodycze

•

W przeddzień święta Trzech Króli uczennice klasa VIII pod opieka p. S. Gwardeckiego przekazały podopiecznym Domu Dziecka - Ostoja - w Lubieniu Kujawskim zebrane przez wszystkich uczniów naszej szkoły słodycze i zabawki. W ramach akcji charytatywnej - Podaruj dzieciom z domu dziecka słodycze - przez cały grudzień przynosiły drobne słodkie upominki. W imieniu dzieci z Lubienia które nie mogą takich świąt świętować w swoich domach wszystkim uczniom biorącym udział w tej akcji serdecznie dziękujemy.