• Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

• Nasza Szkoła jak co roku przystąpiła do akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu” pod hasłem „Działajmy razem”.

Podjęte działania związane z profilaktyką bezpieczeństwa w sieci odbywały się przez kilka dni, a były to:

• udział klas młodszych w spektaklu online „Plik i folder”,
            • udział klas starszych w spektaklu online  „Jak odróżnić fake od newsa?”,
            • udział w zajęciach profilaktycznych przeprowadzonych przez Pana Jacka Cudnego,
            • udział w szkolnym konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa w Internecie,
            • udział w szkolnym konkursie graficznym na temat bezpieczeństwa w Internecie,
            • wykonanie przez uczniów klasy V, VI i VII scenek teatralnych na temat Bezpiecznego Internetu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspólną zabawę obchodów DBI 2023, Wiktorii Maciejewskiej za wykonanie gazetki, a Dyrekcji i Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla laureatów konkursów  – opiekunowie akcji: Miłosz Kierzkowski, Magdalena Wichlińska, Radosław Babiński.

• Ferie zimowe w naszej szkole

• Ferie zimowe w naszej szkole odbyły się w tym roku pod sztandarem nie tylko edukacji, ale przede wszystkim dobrej zabawy. Zajęcia, które zorganizowaliśmy pokryły szerokie spektrum zainteresowań naszych uczniów.

Pierwszego dnia zorganizowaliśmy turniej gry w Fifę 2023, ale także, rozgrywki szachowe i warsztaty fotografii, odbywające dzięki udziałowi w projekcie Laboratoria Przyszłości. Najmłodsze dzieci w tym dniu spędziły aktywnie czas w sali zabaw Honolulu we Włocławku.

Drugiego dnia gościliśmy pana Bińkowskiego, który dzielił się z dziećmi tajnikami pracy strażaka. Ponadto, odwiedziło nas kino objazdowe. Dzieci były również pochłonięte grami planszowymi oraz zajęciami sportowymi na sali gimnastycznej. Dzieci mogły również wziąć udział w zajęciach kulinarnych i dowiedzieć się, jak robi się najlepsze pączki świata.

Trzeciego dnia dzieci pojechały na fantastyczną wycieczkę, podczas której rozkoszowali się chrupiącym popcornem w Multikinie, podczas seansu „Pana Zabawki”, filmu komediowego z głębokim przesłaniem dla młodych ludzi  oraz spędzili czas popisując się swoimi umiejętnościami łyżwiarskimi, lub ich brakiem, na lodowisku. Reszta dzieci zajęta była udziałem w zażartych rozgrywkach na kręgielni. Wielkie emocje zostały zwieńczone posiłkiem w McDonald’s. Młodsze klasy, ćwiczyły swoje umiejętności sportowe oraz plastyczne robiąc plakat „Kim będę jak dorosnę?”.

Czwartego dnia dalsze  zabawy z grami planszowymi i zajęcia artystyczne oraz warsztaty: fryzjerskie i stolarskie.

Piątego dnia ciąg dalszy zabaw sportowych( turniej piłki nożnej) i artystycznych ( zajęcia teatralne). Nie zabrakło też słodkiego akcentu - dzieci nauczyły się robić gofry, które zostały spałaszowane ze smakiem. Każdego dnia odbywały się zajęcia sportowe(nauka gry w tenisa stołowego) prowadzone przez panów Bińkowskich. Szkoła to nie tylko edukacja, ale również zabawa, która wywołała wiele uśmiechów i pozwoliła spędzić wiele przyjemnych godzin z przyjaciółmi w trakcie tegorocznych ferii.