• Dzień Ziemi w naszej szkole

• Zainwestuj w naszą planetę” – tak brzmi hasło tegorocznych obchodów Święta Ziemi.

Głównym celem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego.

Społeczność  naszej szkoły aktywnie włączyła się w akcję obchodów tego święta udowadniając, że każdy może przyczynić się do poprawy jakości życia na naszym globie. Wystarczy się dobrze rozejrzeć, zastanowić, co możemy zrobić, aby poprawić stan przyrody, dlatego też postanowiliśmy zacząć od własnego podwórka i posadzić krzewy. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi włączyli się w akcję „Posadź swoje drzewko”, podczas której została przeprowadzona zbiórka na zakup roślin.

Za zgromadzone środki zakupione zostały drzewka i krzewy oraz kwiaty, które uczniowie posadzili na rabatach wokół szkoły. Następnie pod opieką wychowawców ruszyli w teren w celu zebrania śmieci.

W tym dniu również w klasach zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące ekologii. Uczniowie oglądali filmy związane z ochroną środowiska, malowali plakaty, rozwiązywali testy i quizy o tematyce przyrodniczej.

Akcji towarzyszyła piękna pogoda, która pozwoliła zakończyć ten dzień miłym akcentem, pieczeniem kiełbasek przy ognisku

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie się w akcję.

• II etap międzyszkolnego Konkursu wiedzy biblijnej pt. ,, Czy znasz Ewangelię według św. Łukasza”?

• 24 kwietnia w zespole Szkolno – Przedszkolnym nr.1  we Włocławku odbył się II etap międzyszkolnego Konkursu wiedzy biblijnej  pt. ,, Czy znasz Ewangelię według św. Łukasza”? Na poziomie   diecezjalnym  przystąpiło do niego  66 uczniów z 33 szkół. Ks. dr Dyrektor Wydziału Katechetycznego we Włocławku Marcin Idzikowski podziękował wszystkim uczestnikom za obecność i powiedział , że już są zwycięzcami, ponieważ z 500 uczniów, którzy wzięli udział w etapie szkolnym w całej diecezji włocławskiej, mogą oni teraz reprezentować swoją szkołę jako najlepsi.  Marcelinie Mazurek i Julii Kierzkowskiej dziękujemy za udział i godne reprezentowanie naszej szkoły.24 kwietnia w zespole Szkolno – Przedszkolnym nr.1  we Włocławku odbył się II etap międzyszkolnego Konkursu wiedzy biblijnej  pt. ,, Czy znasz Ewangelię według św. Łukasza”? Na poziomie  diecezjalnym  przystąpiło do niego  66 uczniów z 33 szkół. Ks. dr Dyrektor Wydziału Katechetycznego we Włocławku Marcin Idzikowski podziękował wszystkim uczestnikom za obecność i powiedział , że już są zwycięzcami, ponieważ z 500 uczniów, którzy wzięli udział w etapie szkolnym w całej diecezji włocławskiej, mogą oni teraz reprezentować swoją szkołę jako najlepsi.  Marcelinie Mazurek i Julii Kierzkowskiej dziękujemy za udział i godne reprezentowanie naszej szkoły.

• Lista dzieci przyjętych do klasy I na rok szkolny 2023-2024

1. Czerwińska Alicja
            2. Dynarski Antoni
            3. Kurzep Wojciech
            4. Sikorski Oliwier
            5. Staniszewski Alan

Informujemy, że potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia należy dokonać do 20 kwietnia 2023r. do godz. 15:00.

Zapraszamy do zapisów w ramach postępowania uzupełniającego.

• Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2023-2024

1. Bagiński Przemysław
            2. Ciesielski Witold
            3. Dobiecki Franciszek
            4. Glonek Mateusz
            5. Kaczmarek Julia
            6. Krasucka Amelia
            7. Kurowski Szymon
            8. Sikorska Amelia

Zapraszamy do zapisów w ramach postępowania uzupełniającego.

• Wynajęcie Sali Gimnastycznej

• Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach informuje, że istnieje możliwość wynajęcia sali gimnastycznej.

TERMINY:

*poniedziałek, środa, piątek w godz. 16:00-19:00

*sobota w godz. 10:00-13:00.

Zainteresowanym informacji udziela sekretariat, w godz. 8:30-14:00 tel. 54 284 51 86

Informacje wraz z cennikiem dostępne są w Zarządzeniu 450/2023 Wójta Gminy Choceń z dnia 15 marca 2023r.:

Zarzadzenie_450-2023_Wojta_Gminy_Chocen.pdf