• ZAJĘCIA Z WYKORZYSTANIEM SPRZĘTU ZAKUPIONEGO W RAMACH PROGRAMU „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”

• Uczniowie naszej szkoły od września bieżącego roku korzystają już ze sprzętów zakupionych w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.

Zajęcia latania Dronem

Na zajęciach kółka informatycznego uczniowie mieli możliwość nauczyć się podstaw sterowania i kontroli małym statkiem powietrznym - Dronem TELLO przy pomocy tableta z zainstalowanym oprogramowaniem. Dron można również zakodować aby wykonywał określoną sekwencję ruchów. Lekka, a zarazem wytrzymała konstrukcja skutecznie ochraniająca podzespoły drona sprawia, że uczniowie latali z dużą pewnością i swobodą. Lekcje dostarczyły uczniom mnóstwo wiedzy z zakresu zastosowania dronów, ich rodzajów czy też konstrukcji. Dla bardziej zainteresowanych - na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego można przejść podstawowe szkolenie online i zdać egzamin uzyskując certyfikat sterowania dronem poniżej 250g.

Zajęcia robotyki

Podczas zajęć robotyki na kółku informatycznym, uczniowie za pomocą LEGO SPIKE PRIME budowali różne roboty, które następnie projektowali w odpowiednio zainstalowanym programie SPIKE. Zajęcia tego typu wykorzystają umiejętności projektowania inżynieryjnego, określając problem oraz kryteria osiągnięcia sukcesu, tworząc różnego rodzaju prototypy, opracowując systematyczne procedury testowania, analizując dane w celu udoskonalenia swoich rozwiązań oraz opisując, dlaczego ich rozwiązanie jest najlepsze.

Drukowanie 3D

Uczniowie podczas kółka  informatycznego i zajęć informatyki projektowali ozdoby świąteczne w narzędziu online Tinkercad, służącym do projektowania w środowisku 3D. Następnie najlepsze ozdoby zostały przekonwertowane do odpowiedniego zapisu i wydrukowane w drukarce 3D. Praca w tym programie rozwija kreatywność uczniów oraz myślenie przestrzenne.