• _

• Wiosna już  nadchodzi , zima odejść nie chce.

Nocą jeszcze mrozi, śniegiem prószy jeszcze .                 .

Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno……

Zgodnie z tradycją uczniowie klasy II   pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Ze śpiewem na ustach wyruszyliśmy z kukłą nad rzekę. Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do rzeki, lecz spalona w bezpiecznym miejscu. Mamy nadzieję, że wiosna posłucha naszych wołań i zostanie z nami na dobre.

W drodze powrotnej z uwagą szukaliśmy oznak wiosny. Udało nam się dostrzec pierwsze kwiaty, pąki na drzewach i soczyste kępki traw.  Rozgrzani pierwszymi promieniami słońca z radością wróciliśmy do klasy.

Wychowawca  Jolanta Krynicka

• Dzień Liczby Pi pod hasłem: „ Matematyka da się lubić”.

• W dniach 14. i 15.03.2022 r. obchodziliśmy Dzień Liczby Pi pod hasłem: „ Matematyka da się lubić”.

Chcieliśmy pokazać, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy.

Obchody święta matematyki w naszej szkole miały charakter konkursu, między  klasami  I-III                             oraz IV-VIII,  który oceniło  jury składające się z uczniów klasy piątej, na czele z panią Małgorzatą Pietrzak.

Mistrzami Matematyki w kategorii I-III zostali:

1. miejsce dla klasy I

2. miejsce dla klasy III.

3. miejsce dla klasy II.

Mistrzami Matematyki w kategorii IV-VIII zostali:

1. miejsce dla klasy VII

2. miejsce dla klasy VIII.

3. miejsce dla kasy IV.

4. miejsce dla klasy VI.

Dużą porcje humoru dostarczyła wszystkim piosenka „Ucz się matmy” w wykonaniu ósmoklasistów:

Wokal: Alicja Borowiecka

Tancerze: Piotr Wojciechowski i Kacper Kucharski